Gündem

Coronavirüs’e karşı maske takmayı reddeden vücut geliştirme şampiyonu virüs yüzünden öldü!

Çin Wuhan’da ailesinin ısrarlarına rağmen maske takmayı reddeden yaşlı bir adam vücut geliştirme şampiyonu coronavirüs yüzünden öldü

Çin Wuhan’da bir deniz ürünleri pazarında ortaya çıktığı iddia edilen virüs can almaya devam ediyor. Son olarak kentte yaşayan bir vücut geliştirme şampiyonundan kötü haber geldi. Ailesinin tüm uyarılarına rağmen maske takmayı reddeden 72 yaşındaki şampiyon coronavirüs yüzünden öldü.

coronavis maske takmayı reddetti

Ölümcül virüs yüzünden hayatını kaybetti

2003 yılında emekli olduktan sonra vücut geliştirme sporu ile ilgilenmeye başlayan yaşlı adam salgının yayılmaya başladığı dönemde kendisini ziyaret eden ailesi tarafından maske takması ve gerek olmadıkça dışarıya çıkmaması yönünde yaptıkları uyarıları dinlemedi. Maske takmayı rededen adam ailesine ‘Ne olacaksa olacak. Kimse maske takmazken benim takmam nasıl görünür’ diyerek bu kararından vazgeçmedi. Çin Wuhan’da Zhongshan Park’ta formunu korumak için sık sık antrenman yapan yaşlı adam bir süre sonra ateşler içerisinde hastaneye götürüldü. Doktorların muayenesi ve uyguladıkları testler sonucunda virüsün varlığı tespit edildi. Hastanede tedavi altına alınan yaşlı adam 6 Şubat’ta ölümcül virüs yüzünden hayatını kaybetti.

Güncel haberlerimiz için sitemizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir