Gündem

Covid-19 Aşısından Müjde ! Halka Uygulanmaya Başlıyor

Rusya'dan corona virüsü aşısına ilişkin müjdeli bir haber geldi. Bu müjdeli haber kapsamında ülke genelinde corona virüsü aşısının kullanıma açılacağı ve gönüllü olanların aşıyı olabilecekleri belirtildi.

Çok sayıda ülkenin corona virüsüne karşı aşı geliştirme çalışmaları devam ederken Rusya’dan sevindiren bir haber daha geldi. Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından duyurulan ‘Sputnik V’ corona virüsü aşısı için gelişme duyuruldu ve halkın kullanımına açılacağı vurgulandı. Bu haftadan itibaren gönüllü olanlar bu aşıyı yaptırabilecekler.

AÇIKLAMA YAPILDI

Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından Gamaleya Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen aşı hakkında bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Rusya Sağlık Bakanlığı Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından yeni koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik geliştirilen ‘Gam-COVID-Vac’ (Sputnik V) aşısının ilk partisi, Roszdravnadzor laboratuarlarında gerekli kalite testlerini geçti ve dolaşıma açıldı”

İlgili Makaleler