Gündem

Covid 19 Denetimi Yapan Doktorun Testi Pozitif Çıktı ! 50 Berber Karantinaya Alındı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde berberleri denetleyen doktorun corona virüsü testi pozitif çıktı. Doktorun testinin pozitif çıkması sonrasında 50 berber karantinaya alındı.

11 Mayıs 2020 tarihinde berberler ve kuaförler açılmıştı. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde berberleri denetleyen ekipteki bir doktora yapılan corona virüsü testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlık görevliler tarafından filyasyon çalışması yapıldı ve 100 işyeri bulunan ilçede testi pozitif çıkan doktorun 50 kadar berber denetlemesine katıldığı belirlendi. Bu bağlamda karar alındı ve 50 berber ve çalışanı 14 günlük ev karantinasına alındı.

TEST YAPILDI

Kurul kararınca karantinaya alınanlar arasında yer alan Tavşanlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Onur Düvenli açıklamalarda bulundu ve berber ve çalışanlara Kovid-19 testi yapıldığını ve sonuçlarının beklendiğini belirtti.

AÇIKLAMA YAPTI

Ayrıca Onur Düvenli açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Salonlarımızı denetlemek için gelen doktorun test sonuçları pozitif çıktığından dolayı ilçemizde denetlenen 50 berber kuaför salonu kapatılıp, salon sahiplerine test yapıldı. Sonuçlar bekliyoruz, 50 iş yeri sahibi arkadaşımız elemanlarıyla birlikte 14 gün evlerinde karantina da kalacak”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler