Gündem

Covid 19 Devam Ederken Dünyada Bir Panik Daha ! Çocuklar O Hastalığın Pençesine Düşüyor

Corona virüsü çocuklarda Kawasaki dışında yeni ve gizemli bir hastalığı daha tetikliyor. O Hastalık Amerika'dan Avrupa'ya sıçrayarak can almaya başladı. Uzmanlar en az 230 çocuğun bu bilinmeyen hastalığın pençesinde olduğu belirtildi.

Corona virüsü ile mücadele devam ederken yeni bir salgın endişesi daha meydana geldi. Gizemli hastalığın bu kez çocukları vurduğu Avrupa’da 230 çocuğun muhtemelen corona virüsünün tetiklediği yeni ve gizemli bir hastalık pençesinde olduğu belirtildi.

KAWASAKİ SENDROMUNA BENZİYOR

Çocuklarda “Pediatrik Multisistem Inflamatuar Sendromu” (PMIS) adı verilen nadir bir tabloyu tetiklediğine dair bulgular olduğu belirtilerek corona virüsünün gribe benzediği gibi yeni hastalığın belirtilerinin de tıpkı kawasaki sendromuna benzediği ifade edildi. Bu bağlamda kawasaki sendromu ve toksik şok sendromu olarak isimlendirilen iki tane tablonun birlikte görüldüğü bir durum olduğu vurgulandı.

Amerika ve Avrupa çocuk ölümlerine neden olan sendrom yüzünden paniğe kapıldı. Bu hastalık nedeniyle 230 muhtemel vaka olduğu belirtilerek iki çocuğun hayatını kaybettiği herkesin en büyük korkusunun ölü sayısının artması olduğu vurgulandı.

Yeni sendrom ile korona bağlantısı henüz kanıtlanmadı. Ancak uzmanlar 230 muhtemel vakanın ardından diken üstünde.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler