Gündem

Covid-19 Hakkında Yeni İddia! ABD, Yarasa Deneylerine 3,7 Milyon Dolar Verdi

Başlangıç noktası Çin'in Wuhan kenti olan corona virüs (Covid-19) sebebiyle bütün dünyada hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bini geçerken toplam vaka sayısı ise 1 milyon 800'e ulaştı. Salgının başladığı yer olan Çin ve ABD hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. İngiliz basını, corona virüsün sebebinin ABD ve Çin tarafından finanse edilen yarasa deneyleri olduğu açıkladı.

Corona virüs (Covid-19), bütün dünyayı esir almayı sürdürüyor ve vaka sayısının gittikçe artmasıyla beraber yapılan çalışmalar da hızla devam ediyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin yaptığı habere göre, corona virüs salgınının başladığı yer olabilecek laboratuvar, bilim insanlarının virüs kaynağı olarak düşündükleri mağaralardaki yarasalar üzerinde deneyler gerçekleştiriyordu.

ABD DENEYLERE BÜTÇE SAĞLADI

Bunu destekleyen belgeler ise Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün Yunnan’ın bin 600 kilometre uzağındaki mağaralarda bulunan memeliler üzerinde araştırmalar yaptığını belirtiyor. İngiliz basınının ortaya attığı iddialardan en çarpıcı olanı ise yarasalar üzerinde yapılan deneylerin ABD tarafından sağlanmış 3,7 milyon dolarlık bir bütçesi olması oldu. Corona virüsün(Covid-19) Wuhan’daki Yunnan mağaralarında yaşayan yarasalarda bulunduğu aktarıldı.

BİLİM İNSANLARI YANLIŞLIKLA VİRÜSÜ YAYDI

Ortaya atılan ama doğrulanmamış iddiaların devamında ise bilim insanlarının deney sırasında virüs içeren kanı, yanlışlıkla havaya püskürttüğü ve bu yüzden halka bulaştığı söyleniyor. ABD’nin finansal destek sağladığı Wuhan laboratuvarının, bir proje için yarasalar üzerinde araştırmalar yaptığı kaydedildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir