Gündem

Covid-19 İlacı Hakkında Sevindiren Haber Ülkemizden Geldi

Türkiye'de corona virüsü ile mücadele kapsamında ilaç çalışmalarında sevindiren bir haber geldi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ilaç çalışmaları hakkında yaptığı açıklamalarında ilacın gönüllü hastalar üzerinde uygulanmaya hazır hale geldiğini belirtti.

Corona virüsü salgını kapsamında yapılan ilaç çalışmalarına ilişkin sevindiren haber ülkemizden geldi. Geliştirilen ilaç günüllü hastalar üzerinde uygulanmaya hazır hale geldi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve VSY Biyoteknoloji ve İlaç Sanayi AŞ iş birliği ile “TR-C 19” adlı ilaç geliştirildi. 

İlacın kısa süre içerisinde de ruhsatlandırmasının planlandığını duyuruldu. Ayrıca bu projeye Sağlık Bakanlığı’na bağlı TÜSEB de destek veriyor. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl bir açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“GEREKLİ İZİNLERİ BEKLİYORUZ”

“Bu konuda gerekli izinleri bekliyoruz. Kısa bir süre içerisinde ‘TR-C 19’un ruhsatlandırılmasını planlamaktayız”

Bunun yanı sıra Erdölbu süreçte ARGE çalışmalarının meyvesini verdiğini belirtti. İlacın daha önce laboratuvarda izole edilen koronavirüsü nötralize ettiğini söyledi.

“UMUYORUM ETKİLİ OLACAKTIR”

VSY Biyoteknoloji ve İlaç Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş da ilaç çalışmaları hakkına bir açıklama yaptı ve tüm potansiyellerini hizmete sunduklarını dile getirerek “Umuyorum ki, ilaç, hastalarımızın iyileşmesinde etkili olacaktır” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler