Gündem

Covid-19 ilk kez hayvanlara sıçradı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölmesine neden olan Covid-19 ilk kez hayvanlara sıçradı. Bronx Hayvanat Bahçesi’nde bir kaplanın corona virüs testi pozitif çıktı. Kaplana corona virüsünün hayvan bakıcısından bulaştığına inanılıyor.

Corona virüsü üzerinde araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. İlk olarak Çin Wuhan’da hayvan pazarı yüzünden yayılmaya başlandığı iddia edilen virüs hakkında ABD’den şaşırtıcı bir haber geldi. ABD basınında yer alan habere göre Bronx Hayvanat Bahçesi’nde bir kaplan corona virüsü nedeniyle hastalandı. İlk kez enfekte olduğuna inanılan hayvan olan kaplan hakkında yetkililer, hayvanın iyileşmesini beklediklerini söylediler.

Çalışandan enfekte olduğuna inanılıyor

Kaplanın test sonucunun pozitif çıkması üzerine açıklama yapan, ABD Tarım Bakanlığı, 4 yaşındaki Malezya kaplanıyla birlikte hastalanan altı kaplan ve aslanın da bir hayvanat bahçesi çalışanından enfekte olduğu inanıldığını ifade etti.İnsandan insana geçtiği iddia edilen corona virüsü ile ilgili olarak, Tarım Bakanlığı yetkilisi ve veteriner Dr. Jane Rooney, “Hayvanların virüsü yayabildiğine ilişkin henüz bir kanıt olmadığı konusunda hayvan sahiplerini ikna  etmek önemli” dediler.

Öte yandan Hong Kong’ta bir köpeğin corona virüsü pozitif çıkmış, Hong Konglu uzmanlar kedi ve köpeklerin virüsü insanlara bulaştırmadığını, sahiplerinden bu hayvanlara virüs bulaşabileceğini bildirmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir