Gündem

Covid-19 mesajı gönderen memur açığa alındı!

Adana’da bir memurun corona virüsü ( Covid-19) ile ilgili asılsız bir mesajı açığa alınmasına neden oldu. Çukurova İlçe Müftülüğünde görev yapan memur hakkında Adana Valiliği’nden açıklama geldi. Valilik açıklamasında “Memur A.T. hakkında Çukurova Kaymakamlığı tarafından soruşturma açılmış ve şahıs açığa alınmıştır.” denildi.

Türkiye’de corona virüsü vakası tespit edilmesi ve vaka sayısının artması ile birlikte asılsız paylaşımlarda da artış yaşandı. Özellikle sosyal medya ve whatsaap uygulaması üzerinden halkta endişeye ve paniğe neden olacak asılsız iddialar, görseller ve belgeler dolaşıyor. Yetkiler Sağlık Bakanlığı haricinde yapılan açıklamalara itibar etmemek gerektiği uyarısında bulunsa da paylaşımlar yapılmaya devam ediliyor. Son olarak Adana’da bir memurun “0850” ile başlayan bir hattan bazı vatandaşlara asılsız mesajlar gönderdiği ortaya çıktı. Gönderilen mesajda “Sayın K.K.A, daha önce yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır. Adana Şehir Hastanesinde 1. katta bulunan laboratuvarda Dr. S.D. bey ile görüşmeniz gerekmektedir.” şeklinde asılsız İfadelerinin yer aldığı belirlendi. Yapılan araştırmalar sonucu mesajları gönderen memurun kimliği tespit edildi ve Valilikten konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Haber kaynakları konusunda dikkatli olunmalı

Adana Valiliği asılsız corona virüsü gönderen şahıs hakkında, “Mesajı gönderdiği tespit edilen Çukurova İlçe Müftülüğünde görevli memur A.T. hakkında Çukurova Kaymakamlığı tarafından soruşturma açılmış ve şahıs açığa alınmıştır. Ülkemiz son derece hassas bir süreçteyken vatandaşlarımızdan sosyal medyada paylaşılan, bilgi kirliliğine sebep olan ve gerçek olmayan belge ve haberlere itibar etmemelerini, resmi kurumlar tarafından yapılan açıklamaları ve uyarıları dikkate almalarını ve haber kaynakları konusunda dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir