Gündem

Covid-19 Nedeniyle Bir Yasak Daha ! O İlimizde İkinci Bir Emre Kadar Yasak Başladı

Corona virüsü salgını kapsamında vaka sayılarının artmasından dolayı bazı iller tarafından yasak kararları alınıyor. Bu doğrultuda Sinop'ta da yasak kararı alındı. Bu doğrultuda il genelinde zorunlu olmayan festival ve benzeri eğlence faaliyetlerine ikinci bir karara kadar yasak getirildiği belirtildi.

Sinop’ta zorunlu olmayan festival ve çeşitli eğlence faaliyetlerine corona virüsü salgınından dolayı yasaklama kararı alındı. Konu ile ilgili olarak Zonguldak Valisi Erol Karaömeroğlu tarafından bir açıklama yapıldı.

Vali Erol Karaömeroğlu açıklamalarında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun toplandığını salgının yayılmasını önlemek adına yeni kararların alındığını belirtti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre il genelinde zorunluluk taşımayan her türlü eğlence faaliyetlerine ikinci bir karara kadar yasak getirildi. Karara uymayanlara her defasında ayrı ayrı idari para cezası kesilecek.

Konu ile ilgili olarak Vali Erol Karaömeroğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu kapsamda ilimiz genelinde zorunluluk taşımayan her türlü eğlence içerikli festival ve benzeri faaliyetlerin yapılmasına izin verilmeyecektir. Kurulun aldığı karara uyulmaması halinde kişi ve kuruluşlara her defasında ayrı ayrı idari para cezası uygulanacaktır”

İlgili Makaleler