Gündem

Covid-19 orta yaşlılarda ciddi hasar oluşturuyor!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Covid-19 hakkında önemli bir açıklama yaptı. Sadece yaşlıları öldürüyormuş gibi algılanan virüsün orta yaşlılarda ciddi hasara yol açtığı bildirildi.

İlk kez Ocak ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs salgını kısa sürede neredeyse dünyanın her ülkesine yayıldı. Henüz tedavisi bulunamayan hastalıkla ilgili DSÖ’den çok önemli bir açıklama geldi. Çoğu insanın sadece yaşlıları öldürdüğünü sandığı virüsün aslında orta yaş grubundaki kişilerde ciddi hasara yol açtığı ortaya çıktı. DSÖ üst düzey yetkilisi Mike Ryan konuyla ilgili detayları, “Bu hastalık sadece yaşlıları ilgilendirmiyor. Orta yaşlılara da ciddi zarar veriyor” dedi.

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldığında hastalık nüks eder

Bir televizyon programına açıklamalarda bulunan Ryan, “Şu an gerçekten odaklanmamız gereken şey hasta olanları bulmak, virüsü taşıyanları bulmak ve onları izole etmek. Onları bularak, tecrit altına almalıyız” ifadelerini kullandı. Ryan, güçlü kamu sağlığı önlemleri alınmadığında sokağa çıkma yasaklarının kaldırıldığı zaman hastalığın tekrar nüks edeceğini açıkladı. Ryan sözlerine coronavirüsü için geliştirilecek olan aşının en az bir yıla ihtiyacı olduğunu da ekledi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir