Gündem

Covid-19 Pandemi Planı Belli Oldu ! İşte Sokağa Çıkma Yasağı Detayları

Ankara için hazırlanan pandemi planı belli oldu. Bu bağlamda pandemi hastaneleri ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar belli oldu.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova canlı yayında Ankara için hazırlanan pandemi planı paylaştı. Dicle Canova pandemi hastaneleri ve sokağa çıkma yasağı hakkında önemli bilgileri de paylaştı.

Dicle Canova, Ankara’da belli kriterleri sağlayan özel hastanelerin de Pandemi hastanesi ilan edildiğini ifade ederek sürecin devamında daha fazla pandemi hastanesi ilan edilebileceğini belirtti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Ayrıca Dicle Canova sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Canova açıklamalarında öncelikli önlemlerin alındığını, 65 yaş üstü için kısıtlı bir sokağa çıkma önleminin uygulandığını ve salgının durumuna göre bu önlemlerin arttırılabileceğini ifade etti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Dicle Canova konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Pandemi hastaneleri ile ilgili kısacık söyleyeyim. Bazı özel hastanelerde, bazı kriterleri karşılayan, pandemi hastanesi ilan edilmiş durumda. Vaka sayısı arttıkça daha çok pandemi hastanesi göreceğiz. O zaten belli.

Sokağa çıkma yasağı konusunda Ankara’nın yaklaşımı şu; en üst tedbir olarak görülüyor, belki de en son tedbir olarak görülüyor. Her gün yeni tedbirler ekleniyor, izolasyonun sağlanmasına dönük. Kısmi bir tablo var şuan elimizde.

Hem bu salgınla mücadele etmek hem de üretimi durdurmamak. Sağlık sistemimin olduğu gibi ekonomik sistemin de çökmemesi gerekiyor. Bugüne kadar alınan önlemlere bakıldığında, tüketim ayağı eve çekilmiş durumda. Üretim ayağında da hayati üretim gerekli. Bunlar üzerinde çalışmalar yapıldığını biliyoruz.

Her konuştuğum haber kaynağı da şunun altını çiziyor; günlük, anlık kararlar da alınabiliyor. Gelen veriler ve son tablo alınan kararları etkiliyor. Şu aşamada sokağa çıkma yasağı söz konusu değil ama önümüzdeki günlerdeki kararı gelen veriler belirleyecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir