Gündem

Covid-19 salgın sürecinde kırmızı ete zam yapılmayacak!

Türkiye’de corona virüsü salgınında bazı fırsatçılar salgını fırsat görerek bazı ürünlere zam yaptı. Yapılan zamlara karşılık olarak Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı tarafından sevindirici bir açıklama yapıldı. Yardımcı Covid-19 salgını sürecinde kırmızı ete zam yapılmayacağını duyurdu.

Çin’de ortaya çıkan Covid-19 salgınının tüm dünyaya yayılması ile birlikte Türkiye’de kolonya, maske ve bazı bağışıklık güçlendirici ürünler olmak üzere çok sayıda malzemeye zam yapıldı. Fırsatçılar tarafından fırsat bilinen bu duruma karşılık olarak, Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı tarafından sevindirici bir açıklama yapıldı. Yardımcı, corona virüsü salgını sürecinde kırmızı ete zam yapılmayacağını duyurdu. Konuya ilişkin açıklama yapan Yardımcı, “Corona virüs salgını sürecinde kırmızı ete zam yok. Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor, kimse itibar etmesin, tedirgin de olmasın. Esnafımız, vatandaşımızın hizmetinde. Kırmızı et fiyatlarıyla ilgili bonfile ve pirzola baz alınmasın, vatandaşımız daha çok kıyma ve kuşbaşı tüketiyor.” İfadelerini kullandı.

Herkes ihtiyacı kadar alsın

Kırmızı etin A, B, D, fosfor, kalsiyum ve kan hücrelerini yenilediğini vurgulayan Yardımcı, günlük 150 gram etin hijyenik koşullarda tüketilmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Herkesin ihtiyacı kadar alım yapması gerektiğini ifade eden Yardımcı, “Herkese yetecek kırmızı et var, fazla fazla almaya gerek yok. Sanki bitecekmiş gibi, ‘Alıp, dolaba koyayım’ mantığı var. Herkes ihtiyacından fazlasını almaya çalışıyor, buna gerek yok. Müşterinin talebi neyse veriyoruz.” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir