Gündem

Covid-19 salgınında Nisanın ilk 15 günü daha zor olacak!

Ocak ayında Çin Wuhan’da başlayan corona virüsü salgını için Fransa Başbakanı Edouard Philippe önemli bir açıklamada bulundu. Philippe Covid-19 salgını için , "Mücadele yeni başlıyor. Nisan ayının ilk 15 günü, geçen 15 günden daha zor olacak." açıklamasını yaptı.

Dünyayı sarsan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan corona virüsü salgını için Fransa Başbakanı Edouard Philippe, açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Olivier Veran ile düzenlediği basın toplantısında corona virüsüne ilişkin açıklamalarda bulunan Philippe, Fransa’nın daha önce görülmemiş bir salgınla karşı karşıya olduğunu söyledi. Fransa’da ölümcül virüse karşı önlemlerin zamanında alındığını ifade eden Başbakan Philippe, virüsün hızlı şekilde yayıldığını, vaka sayısının her 3-4 günde bir ikiye katlandığın bildirdi.

Fransa Başbakanı Philippe, ülkede salgınla daha etkili şekilde mücadele etmek için Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin dışında tıp fakültelerinden mezun olan doktorlara da başvuracaklarını söyledi. Philippe, ülkenin deniz aşırı topraklarında da salgına ilişkin tedbirlerin artırıldığını bildirdiği açıklamasında, “Mücadele yeni başlıyor. Nisan ayının ilk 15 günü, geçen 15 günden daha zor olacak.” dedi.

Fransa’da salgın için neler yapıldı?

Yoğun bakımlardaki yatak sayısı 5 binden 10 bine çıkarıldı

Sağlık personelinin maske yetersizliği nedeniyle üretimi arttırıldı

Bir milyardan fazla maske sipariş verildi

Virüsün tedavisi için şu an 13 farklı araştırma yapıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir