Gündem

Covid-19 salgınındaki en büyük tehlike açıklandı!

Covid-19 salgını yayılmaya devam ediyor. Kısa sürede Çin’den dünyaya yayılan ölümcül virüsün yayılmasındaki en büyük tehlike açıklandı. Rus virolog Sergey Netesov, hastalık belirtisi olmayan insanlar nedeniyle salgının bu denli büyüdüğünü bildirdi.

Corona virüsü salgını için bilim insanları her gün yeni bir açıklama yapıyorlar. Novosibirsk Devlet Üniversitesi Biyoteknoloji ve Viroloji Laboratuvarı Başkanı Sergey Netesov, tarafından bir gazeteye yapılan açıklamada corona virüsünün yayılmasındaki en büyük tehlike açıklandı. Netesov, corona virüsü salgınında virüs bulaşan çok sayıda insanda belirtilerin hemen değil günler sonra görüldüğünü ve bu yüzden de kişinin hasta olduğunu bilmeden çevresine de bulaştırıyor. Avrupa’da virüslü olduğunu bilmeyen hasta oranının yüzde 90 olabileceğini bildiren Rus viyolog, Rusya’da bu kişilere acil test yapılması gerektiğini dile getirdi.

Temas eden herkese mutlaka test yapılmalı

Corona virüsünün kaç kişiye bulaştığının net olarak bilinmediğini belirten Netesov, “Farklı kaynaklara göre oranları yüzde 10 ilâ 50 arasında. Onlar virüsü yayabilir. Bu yüzden hastalarla temas olan kesinlikle herkese mutlaka koronavirüs testi yapılmalı” açıklamasını yaptı.

Netesov, corona virüsü tespit edilen kişilerinde iyileştikten sonra taşıyıcı olup olmadığını öğrenmek için yeniden testlerinin yapılması gerektiğini bildirdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir