Gündem

Covid-19 Tedavisi İçin Sevindiren Haber: İyi Gelen İlaç Ücretsiz Verilecek

Japonya tarafından corona virüsü salgınına iyi geldiği belirtilen ilaç hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Avigan isimli ilacı talep eden ülkelere ücretsiz vereceği açıklandı.

Japonya’dan corona virüsü hakkında bir haber geldi. Buna göre corona virüsü salgınından etkilenen ülkelere ücretsiz şekilde grip Avigan yardımı yapacağı ifade edildi.

Ulusal NHK televizyonunun haberine göre, Kabine Baş Sekreteri Suga Yoşihide, düzenlediği basın toplantısında, Covid-19’la mücadele kapsamında yapılacak ilaç yardımı hakkında açıklamalarda bulundu.

HEM BEDELSİZ HEM DE İHTİYAÇLARI KADAR

Konu ile ilgili olarak Suga yaklaşık 30 ülkenin Japonya’dan ilaç talep ettiğini belirtti. Ayrıca bir Japon firmasınca geliştirilen grip ilacı Avigan’ın klinik testlerinin sürdüğü bilgisini paylaştı.

Ayrıca Suga açıklamalarının devamında talep gönderen ülkelerle temaslarını sürdürdüklerini ifade ederek ülkelere hem bedelsiz hem de ihtiyaçları miktarınca ilaç göndereceklerini vurguladı.

OLUMLU ETKİSİ VAR

Söz konusu haberde Avigan isimli ilacın etki ve güvenlik kapsamlı laboratuvar testlerinin Japonya’da sürdüğü, Çin’deki araştırmalarda da Covid-19’a yakalanmış kişilerin testlerinde olumlu etkisini gösterdiği ön plana çıkarıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir