Gündem

Covid-19 tedavisi olan kadına 35 bin dolar fatura kesildi!

ABD’de Covid-19 teşhisi konan ve tedavi uygulanan bir kadın fatura şoku yaşadı. Hastanede tedavi edildikten sonra taburcu edilen kadına 35 bin dolar fatura kesildi. Danni askini isimli ABD vatandaşı konuya ilişkin olarak, “Önüme 34 bin 927 dolarlık bir fatura geldi. Tam anlamıyla şok olmuştum.” dedi.

Tüm dünyaya yayılan corona virüsü ABD’deki vatandaşların ekonomik endişeler yaşamasına neden oluyor. ABD’deki pahalı hastane faturaları bu kez corona virüsü nedeniyle tartışma konusu oldu. Danni Askini isimli bir corona virüs hastası kadın ABD’de gördüğü tedavi sonrası yaşadığı fatura şokunu anlattı.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalar yapan Askini, nefes darlığı, ateş, öksürük ve baş ağrısı gibi belirtileri ile Boston’da bir hastanenin acil servisine gittiğini ve burada kendisine “zaturre” olabileceği ve evine gidebileceğinin söylendiğini ifade etti. Evine gittikten sonra durumu kötüleşen kadın bir kez daha hastaneye gittiğini ve burada kendisine corona virüs teşhisi konulduğunu belirtti. Kendisine hastanede uygulanan tedavisi sona erdikten sonra evine giden kadın burada gelen faturayı görünce şaşkınlık yaşadı.

Devlet destekli sağlık sigortasına başvurdu

Sağlık sigortası bulunmayan ve Donald Trump’ın testlerin ücretsiz olmasını öngören yasayı onaylamadığını belirten, “Önüme 34 bin 927 dolarlık bir fatura geldi. Tam anlamıyla şok olmuştum. Çevremde kimsenin bu kadar parası yoktu.” dedi. Askini, ücretin karşılanması için devlet destekli sağlık sigortasına (Medicaid) başvurduğunu ve bekleme sürecinde olduğunu belirtti.

ABD’de corona virüsü tedavisi ne kadar?

Trump’ın imzaladığı yasa tasarısı ile beraber Covid-19 testleri ücretsiz uygulanıyor. Ancak muayene ve tedavi sürecinde, tedavi uygulanan hastaneye ve kişinin sağlık sigortasının kapsamına göre farklılık yaşanıyor.
Kaiser Family Foundation’ın yayımladığı bir araştırmaya göre, Covid-19 testleri ve tedavisi için ABD’lilere ortalama 9 bin dolar fatura çıkarken, kişinin tedavi sürecine göre bu rakam 20 bin doları bulabiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir