Gündem

Covid-19 tedbirleri kapsamında o çalışanların istifası yasaklandı!

Türkiye’de artan corona virüsü vakalarıyla beraber sağlık çalışanlarına 3 ay boyunca istifa etmek yasaklandı. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayaınlanan genelgede, “Pandemi süreci kapsamında bu kararın alınmasını müteakip 3 ay boyunca, kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli bulunan/çalışmakta olan hiçbir sağlık personelinin ikinci bir duyuruya kadar görevlerinden/işlerinden ayrılmasına izin verilmemesi kararlaştırılmıştır.” İfadeleri kullanıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından, sağlık çalışanlarını kapsayan bir genelge yayınlandı. Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Tekin e-imzalı resmi yazı 81 İl Valiliğine gönderildi. Genelgede, corona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında kamu ve özel sektördeki bütün sağlık çalışanlarının üç ay boyunca işten ayrılmasına izin verilmeyeceği açıklandı.

Genelgede şu ifadeler yer aldı:

‘Ülkemizde Koronavirüs hastalığı (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında sağlık hizmetlerinin sürdürebilirliği açsından sağlık personelinin sağlık kuruluşlarında mevcut hali ile istihdamının devamlılığı önem arz etmekte olup, sağlık kuruluşlarında çalışan bu personelin kuruluşlarından ayrılışları ile ilgili düzenleme yapılması gerekliliği doğmuştur. Pandemi süreci kapsamında, bu kararın alınmasını müteakip 3 ay boyunca, kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli bulunan/çalışmakta olan hiçbir sağlık personelinin ikinci bir duyuruya kadar görevlerinden/işlerinden ayrılmasına izin verilmemesi kararlaştırılmıştır.” kararı alınmıştır. Pandemi ile etkin mücadele edilebilmesi ve hizmetin aksamasına mahal verilmemesi amacıyla konuyla ilgili kuruluşlara bilgilendirme yapılması ve uygulanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir