Gündem

Covid -19 Tespit Edilenler Hangi İlimizde?

Covid -19 tespit edilen hastaların hangi ilimizde olduğu araştırılıyor. Bu konu hakkında bazı bilgiler medyaya sızarken çok önemli bir iddia gündeme geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü tespit edilen hasta sayısının iki olduğunu açıkladı. Bu açıklamaların ardından Covid -19 tespit edilen hastaların hangi illerimizde olduğu araştırılıyor. Bu konu hakkında bazı iddialar gündeme geldi.

Son dönemde verdiği kulis haberleri ile dikkat çeken “Ankara Kuşu” isimli sosyal medya hesabından önemli bir iddia paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Koca, ilk koronavirüs tespiti yapılan ilk kişi için “virüsü yurtdışından almış” demişti. Bu konu hakkında da sosyal medya hesabından bir iddia paylaşıldı. Buna göre kişilerin İtalya’da bulundukları ve sonda Türkiye’ye döndükleri Covid -19 virüsünü de İtalya’da kaptıkları iddia edildi.

SAĞLIK BAKANI KOCA CEVAPLADI

Gazetecilerin ısrarlı bir şekilde Türkiye’de koronavirüs hangi şehirde? sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıtladı.

ÇOK FAYDALI BİR BİLGİ OLMADIĞI KANAATİNDEYİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Bulundukları şehri açıklayabiliriz. Her gün bu şehirde görüldü, başka şehirde olduğu gibi bir yaklaşımın doğru olmadığı karnaatindeyiz.Yarın açıklayabiliriz. Bunun da sizin için çok faydalı bir bilgi olmadığı kanaatindeyiz. Bu 3-4 hafta çok önemli. Vatandaşlar kalabalığa çıkmasın. 60 yaşından büyük vatandaşların dışarı çıkmamaları gerekmektedir. Dışarı çıkılınca da maske kullanılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir