Genel

Covid-19’un Belirtilerine Bir Yenisi Eklendi! İngiltere Hükümeti Açıkladı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan sonrasında bütün dünyaya yayılan Covid-19'un en çok etkilediği ülkelerden biri olan İngiltere'den yeni bir gelişme yaşandığı haberi ulaştı. İngiltere, Covid-19 belirtilerine koku ve tat kaybının da eklendiğini resmi olarak açıkladı.

Covid-19’un en çok hasar bıraktığı ülkelerden biri olan İngiltere’de, konuya ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. İngiltere’deki hükümet yetkilileri, Covid-19 belirtilerine koku ve tat kaybını da resmi olarak eklendiğini belirtti.

RESMİ SİTESİNDE YAYINLANACAK

Bu belirtileri gösteren insanların kendilerini dışarıdan soyutlamaları ve başkalarıyla temasta bulunmamaları gerektiği uyarısı yapıldı. Ulusal Sağlık Sistemi’nin (NHS), resmi sitesinde yer alan Covid-19 belirtilerine yüksek ateş ve kuru öksürüğün ardından tat ve koku kaybının da ekleneceği aktarıldı.

DSÖ COVID-19 BELİRTİLERİNİ AÇIKLADI

Bir yandan da Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19 semptomları olarak belirtilen yüksek ateş, kuru öksürük ve halsizlikle beraber boğaz ağrısı, ishal, kızarık göz, şiddetli baş ağrısı, tat ve koku kaybı, ciltte meydana gelen döküntü ve el veya ayak parmaklarında yaşanan renk değişiminin de gözlemlenebileceği kaydedildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler