Gündem

Covid-19’un En Genç Kurbanı: 14 Yaşında Hayatını Kaybetti

Portekiz’de yaşayan 14 yaşındaki küçük Vitor Godinho, corona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle hayata gözlerini yumdu. Sedef (psoriasis) cilt hastalığı dışında herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmayan küçük çocuğun corona virüs sebebiyle Avrupa'da hayatını kaybeden en genç kişi olduğu kaydedildi.

Portekiz medyasının paylaştığı haberlere göre, Portekiz’in Ovar kentinde yaşayan 14 yaşındaki Vitor, Santa Maria da Feira kentinde tedavi gördüğü Sao Sebastiao Hastanesi’nde corona virüse yenilerek hayata gözlerini yumdu.

PORTO’YA TRANSFERİ REDDEDİLDİ

Sedef (psoriasis)cilt hastalığı dışında başka bir kronik hastalığı bulunmayan Vitor Godinho’nun Avrupa’da corona virüs sebebiyle hayatını kaybeden en genç insan olduğu açıklandı.

Godinho’nun durumunun gittikçe ağırlaşmasından dolayı Portekiz’in en gelişmiş şehirlerinden biri olan Porto’daki bir hastaneye transfer edilme durumuna sağlık çalışanlarının reddettiği kaydedildi.

Küçük Vitor’un bir futbol kulübünde top oynadığı belirtilirken Portekiz Futbol Federasyonu (FPF) Başkanı Fernando Gomes, Federasyon’un internet sitesinde bir baş sağlığı yazısı paylaştı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir