Genel

Covid-19’un Kaynağı Olarak Bilinen Vahşi Hayvan Pazarları Çin’de Faaliyeti Sürdürüyor!

Bütün dünyayı esir alan corona virüs (Covid-19) salgınının başlangıç noktası olarak kabul edilen Çin'in Shenzhen kentinde, 1 Mayıs'ta kedi ve köpek eti satımı ile alımı hükümet tarafından engellenmişti. Ancak Çin'in Guangzhou kentinde faaliyet gösteren Xihua Farmer's Market isimli pazarda da kurbağa ve kaplumbağa satışı sürdürülüyor.

Dünyanın hemen hemen her noktasında kendini gösteren Covid-19 salgınının başlangıç noktası olan Çin’in Shenzhen kentinde 1 Mayıs tarihinde köpek ve kedi eti satışına yasak getirildi. Ancak Çin’in bazı şehirlerinde kurbağa ve kaplumbağa satışı yapılmaya devam ediyor. Covid-19’un Wuhan’da faaliyet gösteren hayvan pazarlarında ortaya çıktığı belirtilmişti ve Çin hükümeti tarafından konulan yasaklara karşın ülkenin Guangzhou kentinde bulunan Xihua Farmer’s Market isimli pazarda kurbağa ve kaplumbağa satışı sürdürülüyor.

PAZARDA CANLI CANLI VAHŞİ HAYVANLAR SATILIYOR

Xihua Farmer’s Market isimli pazarda karidesler canlı canlı ve açık olarak satılıyor ve tüketiciler isterse satıcıların canlı akrep de satabileceği öğrenildi. Hükümet, Şubat ayının bitimine doğru kaplumbağa, akrep, yılan ve kurbağa gibi hayvanların satışını durdurmuştu fakat satışı gerçekleştirilebilecek hayvanların listesi tekrardan hükümet tarafından oluşturulduğu açıklandı. Liste kesin olarak tamamlanana kadar ki bu en erken Mayıs ortası gibi görünüyor, o zamana kadar vahşi hayvanların satışının sürdürülebileceği düşünülüyor.

YASAKLAYAN İLK ŞEHİR SHENZHEN OLMUŞTU

Bütün dünyayı esir alan ve etkisini hala sürdüren Covid-19 salgınının başlangıç noktası olarak nitelendirilen Çin’in Shenzhen kentinde, 1 Mayıs tarihinde köpek ve kedi satışı ile alımı hükümet tarafından durduruldu. Bu karar ile Shenzhen kenti, köpek ve kedi eti satışının engellendiği ilk şehir oldu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler