Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 25 yaş altı ve 50 yaş üzerindekilerin kolay istihdamını sağlayacağız!

Bugün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Corona virüsü sonrası uygulanacak ekonomik tedbirlerden bahseden Erdoğan, 25 yaş altı ve 50 yaş üzerindekilerin kolay istihdamının sağlanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kamuoyuna yaptığı açıklamalarda corona virüsü sürecinde ve normalleşme döneminde alınan ekonomik tedbirlerden bahsetti. Salgın döneminde işten çıkarmaların yasaklandığını, kısa çalışma ödeneğini, vatandaşlara finansman desteği verildiğini açıklayan Erdoğan, normalleşme döneminde istihdama yönelik çalışmalar yapıldığını duyurdu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, “Özellikle genç istihdam için, 25 yaş altının istihdamını destekleyerek beceri ve deneyim kazanmalarını destekleyeceğiz. 25 yaş altı, 50 yaş üstü için kolay istihdam edilme olanağı sağlayacağız.” İfadeleri kullanıldı.

İşte Erdoğan’ın normalleşme döneminde istihdam ile ilgili açıklamaları:

Türkiye İstihdam Kalkanı’yla çok detaylı bir reform paketi hazırladık. Buradaki amacımız Ocak 2019’dan sonra işsiz kalan vatandaşlarımızı tekrar iş imkânı sağlamaktır. Daha iyi bir istihdam seviyesini hedefliyoruz. Çalışanlarını kısa çalışmaya geçiren ve ücretsiz izne ayrılan yerlere finansman desteği sağlayacağız.
Covid-19 salgının etkilerini en aza indirip daha iyi istihdam yaratacağız. Sürecin en önemli göstergelerinden olan kısmi ya da esnek çalışma iş gücü piyasasını daha da iyi hale getireceğiz.

Özellikle genç istihdam için, 25 yaş altının istihdamını destekleyerek beceri ve deneyim kazanmalarını destekleyeceğiz. 25 yaş altı, 50 yaş üstü için kolay istihdam edilme olanağı sağlayacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, karma model ile işçilerin haklarının korunacağını ve tamamlayıcı emeklilik ile ilave emeklilikle sürecinin hayata geçirileceğini ifade etti.

İlgili Makaleler