EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Dar gelirli aileye bin TL destek verilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsüne karşı alınan ekonomik destekleri sosyal medya üzerinden açıkladı. Erdoğan açıkladığı destekler kapsamında 2 milyon dar gelirli aileye bin TL nakit destek verileceğini bildirirken, Kredi kartı ödemelerinin ise haziran ayının sonuna erteleneceğini de duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi twitter hesabı üzerinden corona virüsü tedbirleri kapsamında uygulamaya konulan ekonomik destek paketi paylaşımında bulundu.

Vatandaşlarımızı bu krizin etkilerinden korumaya devam edeceğiz

Erdoğan Paylaşımında, “İlk günden itibaren Koronavirüs salgınına karşı tüm kurumlarımız ve imkânlarımızla Milletimizin yanında yer aldık. Tedbirlerle ve ekonomik destek paketleriyle vatandaşlarımızı bu krizin etkilerinden korumaya devam edeceğiz. Biz güçlü bir Milletiz, hep birlikte başaracağız.” İfadelerini kullandı. Alınan ekonomik tedbirler, çalışma ve sosyal hayat, sağlık, sanayi, ticaret, maliye ve bankacılık başlıkları altında sıralandı. Tedbir listesinde, dar gelirli aileye bin TL nakit destek ve kredi kartı ödemelerinin ise haziran ayının sonuna ertelenmesi maddeleri yer aldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir