Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı gerçekleştirildi ve sonrasında ise Erdoğan, kamuoyuna bir basın konuşması düzenledi. Gündemin Covid-19 olduğunu belirten Erdoğan, sağlık tedbirlerine ve salgın sırasında kullanılan hastanelere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı bittikten sonra bir basın konuşması düzenledi ve salgına dair kritik gelişmeleri kamuoyuna açıkladı. Erdoğan, hastanelere dair gelişmeleri aktardı ve Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nin perşembe günü açılacağını dile getirdi.

BAŞAKŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya dair açıklaması ise şu şekilde:

“Zorunlu olmadıkça dışarı çıkıp kalabalığa karışmamak çok önemlidir. Hastanelerimizde tedavi gören vaka sayısı oldukça düşük düzeydedir. Hizmete açtığımız, açmak üzere olduğumuz hastane ve personelle sağlık altyapımızı daha da güçlendiriyoruz. Başakşehir Hastanesi’ni Japonya Başbakanı ile açıyoruz. Cam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak ismini belirledik. Cam bizi Sakura Japonya’yı temsil etmesini istedik.”

“Son iki ayda elde ettiğimiz tecrübeler sayesinde tedbir, teşhis, tedavi konusunda ciddi birikime sahip olduk. Hasta, ölüm oranımızın düşüklüğü, vakaların yayılma hızını kontrol altına alma sistemimiz, yenilikçi tedavi yöntemlerimiz takdirle takip ediliyor.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler