EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bir Müjdeyi Daha Duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz'de doğalgaz rezervi keşfettiklerini duyurdu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında bir müjde de Akdeniz'den beklendiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz’de Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini geçekleştirdiklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında yaptığı açıklamalarında “Fatih, Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

AKDENİZ İÇİN DE BEKLENTİ MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında yeni keşifler için de beklenti içinde olduklarını  müjdeledi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Doğu Akdeniz’deki doğalgaz arama çalışmalarına çevrildi.

Açıklamalarında “Benzer müjdeyi Akdeniz’de de bekliyoruz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

“İnşallah benzer bir haberi Akdeniz’den de bekliyoruz. Şu anda bakımda olan Kanuni’nin de yıl sonunda devreye girmesiyle Akdeniz’deki faaliyetlerimize hız vereceğiz. O güzel sözü uyarlayarak tekrarlayarak söylüyorum; Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır.”

İlgili Makaleler