Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dönüşüm Dönemini En İyi Şekilde Karşılamalıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AKP Merkez Yürütme Kurulu toplanarak Türkiye'nin Covid-19 ile mücadelesine dair görüşmeler yapıldı. Erdoğan, mücadelenin başarıyla sürdürüldüğünü ve vaka ile can kaybı sayısı olarak olumlu bir çizgide ilerletildiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, Covid-19 dünya genelinde son bulmadığı sürece tedbirli olmayı sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Erdoğan, “Belki birkaç ay belki birkaç yıl sonra başlayacak olan bu tartışma ve dönüşüm dönemini en iyi şekilde karşılamalıyız” dedi.

“HALKIMIZI ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEME HAZIRLAMALIYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması ise şu şekilde devam etti:

“Genel olarak halkımızın belirlenen kurallara riayet ederek, işinin başına geçtiğini, alışveriş yaptığını gördük. Uzunca bir süre maske kullanımı, fiziki mesafeye riayet, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmama kurallarına uygun bir şekilde yaşamak mecburiyetindeyiz. Biz bitirsek bile dünyada bu hastalığın kökü kazınmadığı takdirde sürekli teyakkuz halinde bulunmayı sürdürmemiz şarttır. Halkımızı psikolojik ve fiili olarak önümüzdeki döneme hazırlamalıyız.”

“DÖNÜŞÜM DÖNEMİNİ EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILAMALIYIZ”

“Salgın döneminde yaşananlar sağlı kalanında yaptıklarımızın önemini ve bize atılan iftiraların altının ne kadar boş olduğunu göstermiştir. Ülkemizi nereden nereye getirdiğimizi nereye götürmek istediğimizi bıkmadan anlatmaya devam etmeliyiz. Toplumun spesifik kesimlerine yönelik çalışma yapan kesimlerimizin daha fazla gayret göstermesi gerekiyor.”

“Yeniden yapılanma sürecine girilecektir. AK Parti olarak kendimizi ve dünyada bu yeni döneme süratle hazırlamalı milletimizin karşısına donanımlı bir şekilde çıkmalıyız. Belki birkaç ay belki birkaç yıl sonra başlayacak olan bu tartışma ve dönüşüm dönemini en iyi şekilde karşılamalıyız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler