Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Döviz Fiyatlarındaki Artışın Gezi Parkı Protestolarının Sebep Olduğunu Söyledi! Protestoya Katılanlara Ağır Eleştirdi!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleşen grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı Eylemlerinin yıl dönümünde 9 yıl önce yapılan protestolar hakkında konuşan Erdoğan, döviz fiyatlarının bu kadar yükselmesine bu Gezi olaylarının neden olduğunu söyledi.

AKP grup toplantısında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi Parkı olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 9 yıl önce gerçekleşen bu eylemlerin ağaçlar bahane edilerek başladığını söyleyen Erdoğan, daha sonrasında bir kalkışmaya dönüştüğünü dile getirdi.

Gezi Parkı Eylemcilerine Çürük ve Sürtük Dedi!

Gezi Parkı eylemlerine katılan protestocuların camilerin içlerini kirlettiğini söyleyen Erdoğan, protestolara katılan eylemcilerin çürük ve sürtük olduğunu söyledi. Gezi Parkı eylemlerinin kimler tarafından yapıldığını iyi bildiğini söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da orada olduğunun altını çizdi.

Gezi Parkı eylemlerine katılanları terör sevici olarak nitelendiren Erdoğan, bu kişilerin vatana ve millete hiçbir zaman fayda sağlamayacağını söyledi.

Döviz Fiyatlarının Bu Kadar Yükselmesine Gezi Eylemleri Neden Oldu Dedi

Yatırımcıları oldukça zor durumlarda bırakan döviz fiyatlarının bu kadar yükselmesinin nedeninin 9 yıl önceki Gezi Parkı eylemleri olduğunu söyleyen Erdoğan, bu olayların planlı olarak yapıldığını ve alçak bir kalkışma olduğunu ifade etti.

Gezi Parkı eylemleri sonucunda meydana gelen tahribata bağlı zararın 1,5 milyar dolar olduğunu söyleyen Erdoğan, bu eylemlerin asıl tuzağın işareti olduğunu söyledi.

Gezi Parkı eylemleri ile istedikleri sonuca ulaşamadıklarını ifade eden Erdoğan, bu olaylardan sonra FETÖ’nin emniyet ve yargı kanalları ile darbe girişiminde bulunduğunu ve meşru hükümetin devrilmeye çalışıldığını söyledi.

İlgili Makaleler