Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: O Ödemeler Hakkında Flaş Gelişme

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KYK burs ve kredi ödemeleri hakkında önemli gelişmeyi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında öğrencilerin burs ve kredi ödemelerinin bayramdan önce tamamlanacağını ifade etti.

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Yükseköğrenim öğrencilerinin KYK burs ve kredi ödemelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının devamında öğrencilerin burs ve kredi ödemelerinin bayramdan önce tamamlanacağını ifade etti.

Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsü önlemleri ve alınan yeni normalleşme adımı kararlarını açıklayarak öğrenciler, işsizlik maaşı alanlar, emekliler ve çay üreticilerini yakından ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu.

“BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK”

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Emeklilerin bu ayki maaş ödemelerini 15 Mayıs’tan itibaren hesaplarına yatırmaya başlayarak bayrama kadar bitireceğiz. Yükseköğrenim öğrencilerimizin 6 Haziran’daki Burs ve Kredi ödemelerini bayrama kadar ödeyeceğiz.İşsizlik sigortası ödemelerini de öne çektik.İşsiz kalan vatandaşlarımıza yönelik 3. faz nakit desteği programında ödemeler başladı.

ÇAYKUR ÇAY ALIMI İÇİN 13 KURUŞ DESTEKLEME

Ödeme yapılan kişi sayısı 900 bini buldu. Sadece ramazan ayı yardımları için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımıza yarım milyar lirayı aşkın kaynak aktardık. Çay üreticilerimize bir müjde vermek istiyorum. Geçtiğimiz yıl ÇAYKUR yaş çay alımının kg’mını 2.90 TL’den yapmıştık. Destekle bu rakam 3 lira kuruşa çıkmıştı. 2020 yılı için yaş çay alım fiyatı 3 lira 27 kuruş olarak belirlenmiştir. 13 kuruş desteklemeyle 3 lira 40 kuruşa kadar bu rakam yükselecektir.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler