Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurmuştu ! Türkiye Geneli Yeni Uygulama Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında corona virüsü salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınmayacağını belirrti. Bunun üzerine yeni uygulama başladı ve Ankara'da yolcu otobüslerinde bu karara büyük ölçüde uyulduğu gözlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Kabine Toplantısı’nın ardından çok önemli açıklamalarda bulundu ve tüm illerdeki toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınmasına müsaade edilmeyeceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Ankara’daki toplu taşıma araçlarında ise sabah saatlerinde, bu karara büyük ölçüde uyulduğu gözlendi.

AZ SAYIDA AYAKTA YOLCU

Konu ile ilgili olarak EGO otobüslerinde koltuk sayısı kadar yolcu, özel halk otobüsleri ile metroda ise az sayıda ayakta yolcu görüldü.

Bunun yanı sıra duraklar ise kapasite sınırlaması nedeniyle otobüslere binemeyen yolcularla dolarken peş peşe birkaç otobüse doluluk nedeniyle alınmayan yolcular, otobüslere binebilmek için birbirleriyle yarıştı. Bu durumda ise sosyal mesafe kuralına uyulmadı.

“SADECE BEN BİNEBİLDİM”

İşine gidebilmek için Kızılay’daki Bakanlıklar durağında otobüs bekleyen bir yolcu, “Ayakta yolcu hiç almıyorlar. Evimin oradaki durakta 15- 20 dakika kadar bekledim, 2 otobüs kaçırdım. Birçok kişi vardı durakta, sadece ben binebildim. Diğer arkadaşlar kaldı. Orası kuyruk olmuştu bayağı” dedi.

İlgili Makaleler