Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomik Tedbirlere Dair Yeni Açıklamalarda Bulundu!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 6 Nisan 2020 tarihinde, corona virüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler doğrultusunda tekrar video konferans gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabya Köşkü'ndeki düzenlenen toplantıda corona virüse yönelik açıklamalar yapıyor.

Cumhurbaşkanı Eroğan, corona virüs (Covid-19) salgını ile mücadelede alınan tedbirler doğrultusunda yapılan ekonomik düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Kredi garanti fonunun destek ve kapasitesini arttırdık. Vergi sigorta ve kredi geri ödemelerine sağladığımız kolaylıklara yenisini ekliyoruz. KOSGEB geri ödeme desteklerinden faydalanan 136 bin işletmemize Nisan Mayıs Haziran ayları itibariyle yapacakları banka kredi ödemelerini de erteleme imkanı sağlıyoruz. Bu ertelemeden kaynaklanacak maliyeti KOSGEB üstlenecektir. ”

DESTEK 1 MİLYAR 500 MİLYON LİRAYA ULAŞTI

“İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin. Kampanyamıza milletimizin gösterdiği teveccüh bu ülkenin temellerinin ne kadar sağlam olduğunu ispatlamıştır. Şu ana kadar Milli Dayanışma Kampanyasına destek 1 milyar 500 milyon lirayı buldu.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir