Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de Müjdeyi Verdi ! 40 Dakikaya İniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu açılışında önemli açıklamalarda bulundu ve bir müjde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında İzmir'den yola çıkan bir aracın en fazla 40 dakikada Çandarlı'da olacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamalarında bir müjde verdi ve  İzmir’den yola çıkan bir aracın en fazla 40 dakikada Çandarlı’da olacağını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

İzmir’i PETKİM ve TÜPRAŞ başta olmak üzere büyük sanayi tesislerinin bulunduğu Aliağa ile ülkemizin en önemli limanını inşa edeceğimiz Çandarlı’ya bağlıyoruz. Bugün; Koyundere, Aliağa, Çandarlı kısmını da hizmete vererek bağlantı yollarıyla birlikte 96 kilometrelik projenin tamamını bitirmiş oluyoruz. Toplam yatırım bedeli 455 milyon avro olan projemiz yol kısmı yanında 14 köprülü kavşağı, 5 hemzemin kavşağı, 1 tüneli, 38 köprüsü ve 8 viyadüğüyle İzmir’e yakışan bir eser oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi

İzmir’den yola çıkan bir araç en fazla 40 dakika içinde Çandarlı’ya ulaşabilecek. İzmir – Aydın, İzmir – Çeşme projelerinin devamı niteliğindedir. Mesela Larissa Antik Kenti bölümü tünelle geçildi. Arkeolojik köprü ile bir başka antik kente giden yolun ve eserlerin korunması sağlandı. Zamandan vakitten ve nakitten, yakıttan sağladığı tasarrufla her ulaşım projesi gibi bu otoyolun da ülkemize çok katkısı olacaktır. 2020 yılında bu otoyolun ülkemize katkısı 255 milyon lira olarak hesaplanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha Üst Seviyeye Çıkacak

İzmir’in turizm potansiyeli bu projeyle çok daha üst seviyeye çıkacak.

Son 17 yılda yaptığımız 17 katrilyon tutarında yatırımla İzmir’in de çehresini değiştirdik.

İzmir milletvekillerinin tamamını aramızda olmasını isterdik. Kılıçdaroğlu’na da bu çağrıyı yaptım. Maalesef aramızda yok.

İzmir’de toplam 110 sağlık tesisini tamamlayıp hizmete sunduk.

Bu şehrin milletvekillerinin tamamının aramızda olmasını isterdim. Ayrıca İzmir Milletvekili olan Sayın Kılıçdaroğlu’na da bu çağrıyı yaptım. Aramızda yoksun, göremiyorum. İzmirlilerin yanlarında olmaya özen gösteriyoruz. Herkes gibi İzmirlilerin de hizmetindeyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu anlayışla İzmir’i çok büyük projelerle donatmayı sürdüreceğiz.

Türkiye’nin diğer 80 vilayeti gibi son 17 yılda yaptığımı 17 milyar dolar yatırımla İzmir’in de çehresini değiştirdik.

ERDOĞAN: GAYRETLERİMİZ SÜRÜYOR

Göztepespor’u stadyumuna kavuşturduk mu? Alsancak Stadyumu’nun da inşasında sona yaklaşıyoruz. Karşıyaka’yı da stadyumuna kavuşturmak için gayretlerimiz sürüyor.

İzmir’e 2 millet bahçesi kazandırıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bugüne kadar yaklaşık 6 katrilyon tutarında sosyal yardım yaptık. 110 sağlık tesisini tamamlayıp hizmete soktuk. 2060 yataklı Bayraklı şehir hastanemizle birlikte 5 hastanenin yapımı devam ediyor. 19500 adet konut projesini TOKİ vasıtasıyla hayata geçirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de Müjdeyi Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de Müjdeyi Verdi

44 bin 279 bağımsız birimde riskli yapı tespiti yaptık. 39 bin 260 bağımsız birimin yıkımını gerçekleştirdik. Kentsel dönüşüm çalışmalarında evlerini boşaltan İzmirli vatandaşlarımıza 228 milyon lira kira yardımı sağladık. 523 kilometre ilave ile bölünmüş yolu 926 kilometreye çıkardık. İstanbul-İzmir yolunu 8-9 saatten 3 buçuk saate, Bursa’yı 1 saate, Eskişehir’i 2-2.5 saate düşürdük.

İzban’ı şehrimizi kazandırdık mı? Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ne demiryolu bağlantısını kurduk mu? İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Treni’nin yapımı devam ediyor. İçinde otoyol ve raylı sistemlerin olduğu İzmir Körfez Geçişi projesinin etüt projesi tamamlandı, imar çalışmaları sürüyor. Adnan Menderes Havalimanı’nı baştan aşağı yeniledik. Tarımda İzmir’e son 17 yılda 4.5 milyar lira hibe desteği verdik. 6.6 milyar lira da orman su yatırımı yaptık. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında 38 projeye 23 milyon liralık hibe ödemesi gerçekleştirdik.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir