Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı açıklaması yaptı!

Bugün düzenlenen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı’nda yapılan toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan basına önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda Kurban Bayramı’na da değinildi.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı’nda yapılan Kabine Toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Kurban Bayramı’nda da değinen Erdoğan, “Temizlik, maske, mesafe kurallarından bayramda da asla taviz vermiyoruz. Sıkıntılı ve zahmetli olduğunu bildiğimiz bu kuralları kendimizin ve sevdiklerimiz için bu kuralları harfiyen uygulayalım.” İfadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Cuma günü vasıl olacağımız mubarek kurban bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Kurban için tüm kurumlarımız hazırlıklarını tamamlamıştır. Ülkemizde kesilecek büyük ve küçük baş kurbanlıkların tamamı yerli üretimdir.

Gerek kurbanlıkların kontrolü, kesim yerleri, temizlik hususunda gereken tedbirler ağırlıklı olarak yerel yönetimler vasıtasıyla alınmıştır. Kurban kesim yerlerinde yoğunluk oluşmaması için bayramın ikinci ve üçüncü günlerinin de değerlendirilmesini tavsiye ediyoruz. Yola çıkacakların dikkatli olmalarını rica ediyorum.

Temizlik, maske, mesafe kurallarından bayramda da asla taviz vermiyoruz. Sıkıntılı ve zahmetli olduğunu bildiğimiz bu kuralları kendimizin ve sevdiklerimiz için bu kuralları harfiyyen uygulayalım. İnşallah çoğu gitti azı kaldı. Güzel günler bizi bekliyor.

Milletimizin salgın dönemindeki istihdam kaybını önlemek ve sosyal destek ihtiyacını karşılamak için 26,5 milyon liralık karşılıksız nakit ödeme yaptık. Her bir vatandaşımızın yanında yer almayı sürdüreceğiz.

Mersin, Mut ilçesinde askerleri taşıyan otobüsün kaza yapması sonucu maalesef ölü ve yaralılarımızın olduğunu öğrendik. Milli Savunma Bakanımız olay yerine intikal edip mevcut bilgileri aldılar. Şehit olan askerlerimize rahmet diliyorum, yaralılarımıza da Allah’tan şifalar diliyorum.

Ayrıntılar geliyor…

İlgili Makaleler