Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Libya’da birkaç şehidimiz var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışında yaptığı konuşmada, Libya’daki son durumla ilgili bilgiler vererek, “Libya’da birkaç şehidimiz var.” İfadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışında yaptığı konuşmada dikkat çeken ifadeler kullandı. İzmir’in Kınık ilçesini ziyaret eden Erdoğan yaptığı konuşmada Libya’daki son durum hakkında da bilgiler verdi. Bölgede 100’e yakın lejyonerin etkisiz hale getirdiğini vurgulayan Erdoğan bunun karşılığında “birkaç” askerimizin şehit olduğunu söyledi.

Şehitler Tepesi boş kalmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Libya’nın meşru Başbakanı ile yönetimiyle masaya oturduk, imzaları attık… Biz gayrimeşru Hafter’e karşı, ücretli, lejyoner Hafter’e karşı biz orada yönetici, kahraman askerlerimiz ve Suriye Milli Ordusu’ndan ekiplerimizle beraber oradayız. Mücadeleyi orda sürdürüyorlar. Tabii birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında da 100’e yakın orada, o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Kardeşlerim, şunu hiçbir zaman unutmayacağız; Şehitler tepesi boş kalmayacak” dedi.
Arap medyası Libya’da, 3 üst düzey Türk yetkilisi ve Suriyeli bir çevirmen Trablus limanına düzenlenen roketli saldırıda hayatını kaybettiğini açıkladı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir