Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lüblan’daki patlama ile ilgili açıklama yaptı! 63 kişi öldü, binlerce yaralı var!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada 63 kişi öldü, 3 bini aşkın kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Lüblan’da patlama ile ilgili açıklama yaptı

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta, patlama meydana geldi. Eski Başbakan Saad el-Hariri’nin evi yakınlarında meydana gelen patlamada, 63 kişi öldü, 3 bini aşkın kişi yaralandı. Hariri’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan paylamaya ilişkin açıklamada bulundu.

Arapça paylaşım yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından Arapça yaptığı paylaşımda, “Beyrut Limanı patlamasında hayatını kaybedenlerin akrabalarına ve yakınlarına taziyelerimi sunar ve Allah’tan kendilerine sabır ve metanet dilerim. Ayrıca yaralılara acil şifalar dilerim. Türkiye’de bizler, her daim Lübnan’ın ve Lübnanlı kardeşlerimizin yanında duracağız.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise, “Beyrut’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Lübnan halkına başsağlığı diliyoruz. Enkaz altında kalanların olduğu haber veriliyor. Umarız ölü ve yaralı sayısı artmaz. Türkiye her tür yardım için hazırdır” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Kardeş Lübnan halkının ve Beyrutluların yanındayız. Beyrut’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileriz. Enkaz altında kalanların sağ salim kurtulmasını diliyoruz. Lübnan’ın kardeşi Türkiye bu zor günde kardeşlerinin yanındadır.” Açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, dost ve kardeş Lübnan halkına başsağlığı diliyorum. En büyük temennimiz, can kaybının artmaması. Lübnanlı kardeşlerimize her türlü desteğe hazırız.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Kardeş ülke Lübnan halkına başsağlığı diliyorum. ??Lübnan halkının acılarını paylaşıyoruz. Türkiye olarak her zaman yardıma hazırız.” Dedi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, “Lübnan’da Beyrut Limanı’nda meydana gelen büyük patlama sonucu çok sayıda kişinin ölmesi, binlerce kişinin yaralanması bizleri derinden üzmüştür. Şahsım ve hükümetim adına, Lübnan halkına başsağlığı, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.” Paylaşımında bulundu.

THY Personeli Yaralandı

Beyrut’ta meydana gelen patlamada THY’nin Beyrut ofisinde çalışan bir personelin yaralandığı öğrenildi. THY Basın Müşaviri Üstün konuya ilişkin olarak, “Lübnan’da yaşanan patlama sırasında Beyrut ofisimizdeki bir çalışma arkadaşımızın hafif şekilde yaralandığını üzüntüyle öğrendik. Arkadaşımızın durumu yakından takip edilmektedir. Beyrut operasyonlarımız planlandığı şekilde icra edilmektedir” açıklamasını yaptı.

İsrailli yetkililer ise patlamanın Tel Aviv ile bağlantısı olduğu yönündeki iddiaları reddettiler.

İlgili Makaleler