GündemKamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Dayanışma Kampanyası Başlatıyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan corona virüsü tedbirleri kapsamında dar gelirli vatandaşlar için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası “Ulusa Sesleniş” konuşması yapması bekleniyordu. Erdoğan’ın toplantı sonrası açıklamalarında diğer ülkelere göre daha iyi durumda olduğumuzu dile getirdi. Erdoğan ayrıca corona virüsüs salgınında dar gelirli vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını duyurdu.

7 aylık maaşımı bağışladım

Erdoğan kampanya için 7 aylık maaşını bağışladığını bildirerek hayırseverlere bağış için seslendi.

Erdoğan yardım kampanyası içim şu ifadeleri kullandı:

“Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.

Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar.

Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler. Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Tabii en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir