Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Duyurdu ! 3 Bin Liraya Kadar Nakit Destek Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok önemli bir karara imza atıldı. Bu karar kapsamında aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına ek ödeme yapılacak. Bu ek ödemeler 3 bin liraya kadar çıkabilecek.

Corona virüs salgının ek ödeme almak isteyen Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ek ödeme yapılmasına ilişkin kararı onayladı. Bu konuya ilişkin “Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlandı.

3 BİN LİRAYA KADAR EK ÖDEME

Yayımlanan yönetmeliğe göre, 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere üç ay süreyle bu yönetmelikte belirlenen esaslara tabi olmaksızın sözleşmeli aile hekimlerine net aylık 3 bin lirayı, aile sağlığı çalışanlarına ise net aylık 850 lirayı geçmemek üzere, Kovid-19 salgını nedeniyle takip edilen kayıtlı kişi sayısı dikkate alınarak Sağlık Bakanlığınca belirlenen tutarda ek ödeme yapılacak.

Konu ile ilgili olarak aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarının izin, rapor ve Sağlık Bakanlığı tarafından ya da Bakanlık tarafından onaylanmak kaydıyla müdürlük tarafından verilen eğitimlerdeki görevlendirme süreleri ile sağlık raporuyla belgelendirmesi ve müdürlükçe onaylanması koşuluyla Bakanlıkça ilan edilmiş bulaşıcı ve salgın hastalığa yakalanmış olması veya yakalanma riski taşıması nedeniyle görevi başında bulunamadıkları süreler çalışılan gün sayısına dahil edilecek.

Söz konusu yönetmelik ise şöyle:

İlgili Makaleler