Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Duyurdu ! Resmen Açıldı

Ankara'da bulunan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde 2020-2021 Adli Yıl Açılış Töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020-2021 Adli Yıl Açılış Törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulundu. Söz konusu program Ankara’da bulunan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz’da başlayan adli tatilin bugün sona erdiğini vurguladı.

BİRÇOK MÜJDE HAYATA GEÇECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamalarında yeni adli yıl ile birlikte adliyelerde birçok yeniliğin hayata geçeceği müjdesini verdi ve şu ifadeleri kullandı:

‘Adalet mülkün temelidir’ sözü, Devletin ordu ile para ile değil, petrolle doğalgazla değil, adaletle yaşadığını belirtiyor.Adaleti tam manasıyla tesis ettiğinizde diğer her şey zaten kendiliğinden gelişecek, yaşayacak, ülkeyi ve toplumu kuşatacaktır.İsimleri tarihe altın harflerle kazanan devlet büyüklerine baktığınızda, hepsinin de en başta gelen vasfının adalet konusundaki hassasiyet olduğunu görüyoruz.Bu ağır yükü başarıyla omuzlayan sizlerin her birine ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

DİPLOMATİK LAF CAMBAZLIKLARI ARTIK YETMİYOR
Adalet insanlığın varlığı ve geleceği bu kadar önemliyken, günümüzde dünyanın dört bir yanında inleyen mağdurların feryatlarının yükseliyor olması ayrı bir tenakuzdur.Kendilerini büyük, güçlü, yenilmez olarak gören kimi devletlerin, diğerlerine karşı sergiledikleri zalimlikleri örtmeye artık siyasi ve diplomatik laf cambazlıkları da yetmiyor. Demokrasiye güvenliğe ve refaha sadece dünyanın belli toplumlarının sahip bulunduğu diğerlerinin onlara hizmet dışında önem taşımadığı çarpık anlayış artık ifşa olmuştur.

TAM BİR SÖMÜRGECİLİK ÖRNEĞİ

Türkiye insanlığın ortak özleminin sözcüsü olarak, her platformda hak ve adalet talebini dile getiriyor.Doğu Akdeniz ve Ege’deki faaliyetlerimizin özünde hak ve adalet arayışı var.Çevresindeki her ülkenin hakkı olan Akdeniz’in zenginliklerinin üzerine adeta çökme çabası tam bir modern sömürgecilik örneğidir.

BU GÖLGE OYUNUNDAN ARTIK BIKTIK

Biz artık bu gölge oyunundan bıktık.Ne yaparlarsa yapsınlar bu adalet uyanışını durduramayacaklar. Kendine bile hayrı olmayan bir devleti, Türkiye gibi bölgesel ve küresel bir gücün önüne atıp yem etmeye çalışmak, artık komik kaçmaya başladı.Bu yükselişi durduramayacaklar. İstiklal Marşı ‘korkma’ diye başlayan ve ‘Hakkıdır hakk tapan milletimindir istiklal’ diye biten bir milleti yolundan döndürecek hiçbir güç tanımıyoruz.

BU YÜKSELİŞİ DURDURAMAYACAKLAR

Husumet cepheleri ne kadar birleşirse birleşsin, bu yükselişi durduramayacaklar. İstiklal Marşı ‘korkma’ diye başlayan ve ‘Hakkıdır hakk tapan milletimindir istiklal’ diye biten bir milleti yolundan döndürecek hiçbir güç tanımıyoruz.Yeter ki biz kendi içimizde sağlam duralım.

İlgili Makaleler