EkonomiKamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: Milyonlarca Çalışanı İlgilendiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında önemli bir müjde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı teşvikler kapsamında istihdamı korumak, işsizliği azaltmak için sosyal güvenlik primleri yoluyla 16 başlıkta 25 milyar liraya yakın destek sağlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında müjde verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre istihdamı korumak, işsizliği azaltmak için sosyal güvenlik primleri yoluyla 16 başlıkta 25 milyar liraya yakın destek sağlanacak.

DESTEK 175 MİLYON LİRAYA YAKLAŞTI

Konu ile ilgili olarak bir milyonun üzerinde iş yeri 4.5 milyona yakın çalışanı için 5 puan indiriminden yararlanırken devletin verdiği destek 1.8 milyar liraya ulaştı.

Bunun yanı sıra verilen müjde kapsamında bölgesel istihdam teşviklerinden 1.3 milyon çalışan için 240 bine yakın işletme yararlanırken aktarılan destek de 175 milyon liraya yaklaştı.

Müjde Kapsamında Verilen Destekler
Müjde Kapsamında Verilen Destekler

ÇEŞİTLİ DESTEKLER SAĞLANDI

Tüm bunların yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında belirttiği müjde kapsamında ilave istihdam teşviki yaklaşık 820 bin yeni istihdama kapı açarken bu kapsamda verilen destek de 700 milyon lirayı geçti.

İşsizlik ödeneği alan bir işçiyi işe alan şirkete işsizlik maaşının kalan süresi boyunca prim teşviki veriliyor.

7.400 LİRA TEŞVİK

Bu kapsamda asgari ücretle çalıştırılan işçi için aylık 986 lira, tavan ücretle çalıştırılan bir işçi için de yaklaşık 7 bin 400 lira teşvik verilecek.

Düzenli nakdi sosyal yardımlardan en az birini alanların ikamet ettiği hanede yaşayan işsiz kişiyi alan işletmeye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden işçi başına 603 lira ile bin 706 lira arasında teşvik sağlanıyor.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarındaki müjde kapsamında başlangıç tarihi itibariyle 18 yaşından büyük 29 yaşından küçük gençlerin sigorta primlerini bir yıl süreyle devlet tarafından karşılanacak.

Ayrıca bu kapsamda geçen yılda yaklaşık 46 bin genç girişimciye 38 milyon liraya yakın destek sağlandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir