Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Normalleşme Sürecini 10 Mart Öncesi Gibi Algılamayın

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bir araya geldi. Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında Covid-19 gelişmelerine dair açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda, normalleşme sürecinin başlamasıyla eski günlere dönülmediğini ve maskesiz dışarı çıkmanın oldukça tehlikeli olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında, Türkiye’nin Covid-19 mücadelesine dair gelişmeleri aktardı. Erdoğan, normalleşme sürecinin ilk adımlarının atıldığını ancak bu durumun eskiye tamamen dönüldüğü anlamına gelmediğini ve maskesiz dışarı çıkmanın oldukça tehlikeli olduğunu aktardı.

ESKİ GÜNLERE TAMAMEN DÖNMÜYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya dair açıklamaları ise şu şekilde:

“Vatandaşlarımızın hayatı normalleştirme adımlarını 10 Mart öncesine dönüş gibi algılamaması gerekiyor. En küçük ihmalin salgının nasıl boyutlara yol açabileceği dünyada örnekleri vardır. Gerçekten zaruri bir işi olmadan dışarı çıkanlar, sokakta açık ve kapalı mekanlarda bulunanlar virüsü kendi elleriyle besliyorlar. Bu gerçeği nasıl kabul edip işselleştirirsek mücadelemizi öyle sürdürürüz. Attığımız normalleşme adımlarının bu kurallar çerçevesinde değerlendirilmesini istiyorum. Eski günlere tamamen dönmüyoruz sadece salgın döneminde hayatımızı biraz daha kolaylaştırmaya çalıştırıyoruz. Devam eden çalışmalarımızı gözden geçirerek eksiklerimizi tamamlıyoruz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler