Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan o yaştaki emeklilerin evden maaş alacağını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü toplantısı sonrasında ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi. Corona virüsü hakkında dünyada genel durum ve ülkemizde alınan tedbirler hakkında bilgiler veren Erdoğan, 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısını 98’e çıktığını açıklamasının ardından Tüm Türkiye Erdoğan’ın bugünkü açıklamasını merakla bekliyordu. Corona virüsü toplantısı sonrasında ulusa sesleniş konuşması yapan Erdoğan, Türkiye’nin corona virüsü karşısında tutumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, corona virüsüne karşı risk gurubunda bulunan yaşlı kesimi de çok dikkatli olmaları konusunda uyardı. Erdoğan, 76 yaş üstü vatandaşların talepleri halinde evlerinden alabileceklerini söyledi.

İşte Erdoğan’ın risk gurubunda bulunan yaşlılar ile ilgili diğer açıklamaları:

En büyük risk grubunu oluşturan yaşlılarımızın, sadece evden çıkmamakla yetinmeyerek, bir süre, ailenin dışarıyla irtibatı olan diğer fertleriyle de mesafeli şekilde hayatlarını sürdürmeleri daha doğru olacaktır.

Kimi Avrupa ülkelerinin, dezavantajlı grupları, özellikle de yaşlıları adeta gözden çıkartan anlayışlarına asla katılmıyoruz.

Tam tersine bizim kültürümüzde, yaşlılarımızı el üstünde tutmak, dünya ve ahiret saadetinin temel şartlarından biri olarak kabul edilir.
Bunun için yaşlılarımızı koruyacak ve kollayacağız.

Bilim Kurulumuzun önerisiyle, önce İstanbul ve Ankara’da başlatılacak bir çalışmayla, 65 yaş üzerindeki tüm yaşlılarımıza koruyucu maske ve kolonya dağıtacağız.

Yalnız yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında, devlet kadar, yakınlarına ve komşularına da görev düşüyor.

Bu insanlarımıza hep birlikte yardımcı olarak, süreci suhuletle geçirmelerini temin etmeliyiz.

Kamu bankalarımız 76 yaş üzeri emeklilerimizin maaş ödemelerini, istelerse evlerinde yapacaklar.

Huzur evlerimizdeki doktor sayısını da artırarak, yaşlılarımızın sağlığını daha yakından takip edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir