GündemKamu HaberleriPolitika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmediği belirtildi.. Soylu'nun istifası hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamda ise, Süleyman Soylu'nun istifasının kabul edilmediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu’nun istifa kararını kabul etmediğine dair bilgi verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa ettiğini açıklarken, Cumhurbaşkanlığı’na yakın kaynaklardan öğrenilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifa kararını değerlendirdiği ve kabul etmeyeceği iddia edilmişti. Bu İddialar DOĞRULANDI..

ERDOĞAN’IN SOYLU’NUN İSTİFASINI KABUL ETMEDİĞİNE DAİR YAPILAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.
İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”

İbrahim Kalında, Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmemesi hakkında kendi twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Kalın şöyle dedi;

”Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımızın istifası kabul etmemiştir, kendisi görevine devam edecektir. Birlik ve beraberliğimize kimse balta vuramayacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir