Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev görüştü: Ulaşım durduruldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ana teması corona virüse karşı alınacak olan tedbirler teması üzerinde gelişti. Erdoğan ve Aliyev görüşmesinden iki ülke arasındaki kara ve hava ulaşımının durdurulması kararı çıktı.

Tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’de de 5’e yükselen corona virüsü tehditi yüzünden Türkiye üst düzey önlemler almaya devam ediyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptıkları telefon görüşmesinde corona virüsü’nü ve ikili ilişkiler ve bölgesel konuları konuştular. Yapılan görüşme neticesinde iki ülke arasında önemli bir kararın alındığı duyuruldu.

9 ülkeyle daha ulaşım durdurulmuştu

İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptıkları telefon görüşmesinde kargo hariç karşılıklı kara ve hava yolu ulaşımının geçici süreyle durdurulması kararı aldıklarını duyurdu.
Türkiye 9 Avrupa ülkesine ulaşımı durdurma kararı almıştı. Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’dan ulaşım geçici süreyle kesildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir