Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Zorunda Kalırız’ Diyerek Flaş Uyarı Yaptı

Bilindiği gibi AVM'ler 11 Mayıs'ta açılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise dün AVM'de yoğunluk oluşmasına ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında bir uyarı yaptı ve kurallara uyulmadığına ilişkin görüntülerin olduğunu ifade ederek daha sıkı tedbirler almak zorunda kalabileceklerini belirtti.

AVM’lerin açılmasının ardından bazı AVM’lerde yoğunluk oluştuğuna dair görüntüler ortaya çıktı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli bir açıklama yaparak uyarı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında hayata geçirilecek normalleşme takvimine dair hazırlanan taslağın birçok bakanlıkla paylaşıldığı ancak bunun kamuoyuna kısmen sızması üzerine farklı ve yanlış bilgilerin yayıldığı değerlendirmesini yaparak şu ifadeleri kullandı:

“KADEME KADEME PLANLARIMIZI AÇIKLARIZ”

“Aylık açıklandığı ya da kamuoyuna yansıdığı zaman kamuoyunda farklı beklenti oluşuyor. Çalışmalarımızı haftalık bazda yapalım. Her şey iyi giderse kademe kademe planlarımızı açıklarız”

Milliyet’ten Kıvanç El’in haberine göre; Erdoğan’a toplantıda normalleşmenin ilk günü olması nedeniyle AVM ve berberlerdeki durumla ilgili fotoğraf ve görüntülerle bilgi verildi, Cumhurbaşkanı Erdoğan da bakanlara, “AVM’lerdeki durum ne?”, “Sıkıntılı bir durum var mı?”, “65 yaş kurala uydu mu?” gibi sorular yöneltti.

Toplantıda, AVM’ler ve berberlerde sıkıntılı bir durum oluşmadığı, “kurallara uygun şekilde kontrollü hayata geçildiği” bilgisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşıldı. Ayrıca ilk gün olması nedeniyle AVM’lerdeki yoğunluğun zaten beklendiği, tablonun genel olarak iyi durumda olduğu da ifade edildi.

“DAHA SIKI TEDBİRLER ALMAK ZORUNDA KALIRIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında “Bazı yerlerde tam olarak kurallara uyulmadığına dair görüntüler var. Daha sıkı tedbirler almak zorunda kalırız. Tüm sonuçları anlık izleyip, tedbirler elden bırakılmamalı” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler