GenelGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 4’lü zirve açıklaması geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya, İngiltere ve Fransa liderlerinin de katılımıyla 4’lü zirve gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren telekonferans görüşmesi bittiğinde Erdoğan, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson arasında telekonferans konuşması yapıldı. Önemli gündem maddeleri hakkında görüşme gerçekleştiren liderler, İdlib ve mülteci meselesi, Türkiye-AB ilişkilerini ve corona virüsü tedbirlerini ele aldılar.
Yapılan telekonferans görüşmesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, twitter üzerinden kamuoyunu bilgilendirme paylaşımları yaptı.

Pek çok konuda kapsamlı değerlendirme yapıldı

Erdoğan, paylaşımında “Zirvede koronavirüs ile mücadeleden İdlib’de yaşanan insani durum başta olmak üzere Suriye krizinin çözüm yollarına, sığınmacı meselesinden Türkiye-AB ilişkilerine kadar pek çok konuda kapsamlı değerlendirmeler yapma imkanı bulduk.” Dedi.

Çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz

Görüşmeye ilişkin fotoğraf da paylaşan Erdoğan, “Bölgesel ve küresel düzeyde içinden geçtiğimiz bu zor süreçte, diplomasiyi ve iş birliği mekanizmalarını daha aktif bir biçimde işletecek, sorunlarımızı bir an önce çözüme kavuşturmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir