Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklama: Cuma günü müjdeyi vereceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın Açılış Töreni'nde basına önemli açıklamalarda bulundu. Güneş paneli üretim fabrikasının bin 400 kişiye istihdam sağlayacağını bildiren Erdoğan açılış konuşmasında, “Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum." İfadelerini kullandı.

Türkiye’nin ilk ve tek tam entegre güneş paneli üretim fabrikasının açılış töreni bugün gerçekleştirildi. Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan fabrikaya ilişkin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

2 milyon vatandaşın enerji ihtiyacı karşılanacak

Kalyon Holding tarafından inşa edilen güneş paneli fabrikasının açılışında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Ülkemize milletimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum. Bu üretim tesisini ülkemize kazandıran Kalyon Holding’i ve bu projeye destek veren bakanlıklarımızı gönülden tebrik ediyorum. Bu OSB’nin temelini ben atmıştım. Bunlar durarak, yan gelip yatarak olmadı, çalışarak oldu. 13. Organize Sanayi Bölgesi’nde çok önemli bir yatırımın adımını atıyoruz. Artık sadece üretmek yetmiyor. Üretmekle birlikte araştırma ve geliştirmeye de ağırlık vermek gerekiyor. Bu yatırımla 2 milyon vatandaşımızın enerji ihtiyacını karşılayacağız.

Salgın hala kontrolümüz altında

Türkiye’deki corona virüsü salgını hakkında da konuşan Erdoğan, ”Ülkemiz kaynaklı olmayan bazı sıkıntılarla karşılaşsak da Türkiye ekonomisi salgın öncesi ivmesini yakalamış görünüyor. Türkiye özel sektör ve kamu kurumlarıyla özgün bir yol izliyor. İnsanımızın sağlığından taviz vermeden vatandaşımızı mağdur etmeden ekonomimizi yeniden büyüme trendine sokmaya gayret ediyoruz. Salgın sadece sosyal hayatı değil üretimden ticarete, turizme kadar günlük yaşantının her alanını etkilemiştir. Ülkemizin zamanında attığı kararlı adımlarla süreci yöneten nadir ülkelerden biridir. Son zamanlarda sayı biraz artsa da salgın halen kontrolümüz altındadır” açıklamasında bulundu.

Cuma günü müjdeyi vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma günü bir müjde vereceklerini duyurduğu konuşmasında, İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler