Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gece Yarısı Çok Önemli Kararlar

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfileri yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan atama kararına göre atama listesi kamuoyu ile paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bu doğrultuda Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfileri isim listesi paylaşıldı.

GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİ

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre albay tuğgeneralliğe, bir tuğgeneral tümgeneralliğe terfi ettirildi, 4 general ve 24 albay emekliliğe sevk edildi. 21 general yeni görevine atandı, 28’i albay olmak üzere 35 il jandarma komutanının görev yerleri değiştirildi.

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Halis Zafer Koç Jandarma Genel Komutan yardımcılığına atandığı belirtildi.

Van Asayiş Kolordu Komutanlığına Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu atanırken Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına ilk kez general rütbesi ile atama gerçekleştirildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilen bu atamaların hem bu güzide kurumumuza hem de ülkemize ve aziz milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz. Emekli olan kıymetli mesai arkadaşlarımıza görev yaptıkları süredeki hizmetleri için şükranlarımızı sunar, bundan sonraki hayatlarında esenlikler dileriz.”

İlgili Makaleler