Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kritik Açıklama: Salgında Yeni Dönem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında salgının hayatımızda pek çok şeyi değiştirdiğini çalışmalarını bu yeni düzene göre dizayn edildiğini belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kapsamda yeni dönem olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti İl Başkanları toplantısında kritik açıklamalarda bulunarak salgında yeni dönem olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında salgında pek çok şeyin değiştiğini çalışmaları buna göre düzenlediklerini ve bunun da yeni dönem olduğunu belirtti.

YENİ DÖNEM AÇIKLAMASI

Açıklamaların “Koronavirüs salgını hayatımızda pek çok şeyi kökten değiştirdi. Biz de çalışmalarımızı bu yeni düzene göre dizayn ediyoruz. Temizlik, Mesafe ve Maske üçlüsüne sahip çıkarsak çok daha az dertli oluruz bu konuda.” ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bakıyoruz maskeyi takın dendiğinde kimi çenesinin altına takıyor. Dirseğine takıyor. Dikkat edeceğiz ki hastanelerimiz en modern anlamda var. Doktorlarımız büyük gayretlerle var. O zaman başarıya ulaşabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Attığımız her adımda, hayata geçirdiğimiz her reformda karşımızda CHP’yi bulduk. Rahmetli Erbakan hocamız gibi, rahmetli Özal gibi… Menderes gibi… Karşımızda hep yasakçı CHP’yi bulduk.

Şimdiye kadar ne yaptıysak, neyi başardıysak CHP’nin takoz siyasetine rağmen yaptık. Gezi olaylarında milletin iradesine kasteden çapulculara milli iradeyi bırakmadık. Onlar ise çapulcuların arkasında olmaya devam etti. 15 temmuzda bağımsızlığımıza hamle yapan FETÖ’cü şerefsizlere boyun eğmedik. Hendeklerde milletimize açtıkları çukurlara Allah’ın izniyle onların kendilerini gömdük.

ALNIMIZ AK BAŞIMIZ DİK

FETÖ paçavraları önünde sabahlara kadar nöbet tutanlar, 15 temmuz gecesi tankların arasından kaçıp belediye başkanına sığınanlar her defasında kaybettiler karşılarında bizi buldular.

AK Parti’nin çelik iradesinin karşısında duramadılar. Çıktığımız yolda hamdolsun alnımız ak başımız dik şekilde yürümeyi sürdürüyoruz.

Allah ömür verdikçe 19 yıldır olduğu gibi milletimiz de destek verdikçe hizmet sancağını daha yukarılara taşımaya devam edeceğiz. Akşam nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizi paylaşacağız.

Bu akşam sayın Merkel ve AB konsey başkanıyla ile bir görüşmem olacak.

CHP GENEL BAŞKANI HALEN O GECEYİ AÇIKLAMADI

CHP Genel Başkanı 15 temmuz gecesine dair karanlık noktaları aydınlatmak yerine darbecileri aklamayı seçti. Aradan 4 yıl geçmesine rağmen o gece darbecilerin kendisine niçin yol verdiğini halen açıklamadı. Ne kadar kaçarsa kaçsın. hakikatler er ya da geç gün yüzüne çıkar.

“BUNLARIN TAVRI ART NİYETLİDİR”

Tüm bunlar Türkiye’yi denizden çevrelemeye dönük hamlelerdir. Tansiyonu arttıran Türkiye değil Yunan zihniyetidir. Yunanistan ve Rum yönetimi yanlış adımlar atıyor. Kimse kendisini dev aynasında görmemeli. Şov peşinde de koşmamalı. Tekrar söylüyorum. Bizim kimsenin hakkında gözümüz yok! Ama kimseye de hakkımızı yedirmeyiz. Oruç Reis gemimizin başlattığı çalışma kıta sahanlığımızın sınırları içindedir. Kimse endişe etmesin. Bu saha 2012 yılında Türkiye Petrolleri’ne verdiğimiz ruhsat sahalarında yer alıyor. Bunlar Resmi Gazete’de yayınlandı. Bunların tavrı art niyetlidir.

İlgili Makaleler