Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert sözler: Rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum!

İdlib’de rejim güçlerinin hain saldırısı ile 5 Türk askerinin şehit olması ve İdlib’in durumuyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus lideri Putin’le yaptığı telefon konuşmasının ardından AK Parti Grup toplantısında konuştu. İdlib’de rejim güçlerinin hain saldırısı ile 5 Türk askerinin şehit olması ve İdlib’in durumuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. İdlib’deki son durumdan bilgiler veren Cumhurbaşkanı açıklamasında, “Gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde bugünden itibaren İdlib ile Soçi muhtırası sınırları ile bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bölgede katliam yapıyorlar

Rejim güçlerinin saldırıları nedeniyle İdlib’ te şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan düzenlenen saldırılarda şehit sayısının 14 ü yaralı sayısının ise 45’i bulduğunu söyledi.Rus destekli rejim güçleri ile İran destekli rejim güçlerinin bölgede sürekli katliam yaptıklarını dile getiren Erdoğan konuşmasında “Herkes gözünü kapatsa sırtını dönse bile Türkiye bu duruma seyirci kalmayacaktır. İdlib’de rejim ve Ruslar ile yine rejimle birlikte hareket den güçlerin teröristleri değil doğrudan sivil halı hedef altına aldığını belirtmek istiyorum” dedi. Buradaki amacın sahayı tamamen boşaltmak olduğunu dile getiren Erdoğan sözlerine “Madem durum bu biz de sahadaki durma bakarak hareket edeceğiz. Şubat ayı sonuna kadar rejimi Soçi Muhtırası sınırları dışına, yani gözlem noktalarımızın gerisine çıkartmakta kararlıyız. Bunun için karada ve havada her ne gerekiyorsa çekinmeden, tereddüt etmeden, hiçbir oyalamaya meydan vermeden bunu yapacağız.” İfadelerini ekledi.

Türkiye’yi hedef alan herkes bedelini ödeyecek

Türkiye’yi hedef alan herkes bunun bedelini sadece saldırı alanında değil her yerde ödeyeceğini söyleyen Erdoğan, gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde idlib’te Soçi muhtırası ile sınırlı kalmadan rejim güçlerinin her yerde vurulacağını belirtti.Suriye halkının hayatta kalma mücadelesinin Türkiye’nin sorumluluğunda olduğu dile getiren Erdoğan “Bugün Suriye’de vermekten imtina edeceğimiz mücadeleyi yarın kendi topraklarımızda vereceğimizi kimse unutmasın.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.