EğitimGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YKS İçin Yeni Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YKS’ye hazırlanan gençlere yönelik sosyal medya hesabından paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında YKS, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendiğini ifade ederek sınav süresini de arttırdıklarını vurguladı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan baraj puanını 10 puan düşürerek 170’e çektiklerini vurguladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle oldu:

“Sevgili gençler, 2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var.

BARAJI 170’E ÇEKTİK

YKS 2020, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek.

“7/24 ÇALIŞIYORUZ”

Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz.

Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz güçlü Türkiye’yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler