Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları İçin EYT Yorumu Yapıldı !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan normalleşme için yeni kararları açıkladı. Bu açıklamaları yaparken 25 yaş altına ve 50 yaş üstüne iş değerlendirmesi yaptı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları EYT olarak değerlendirildi.

İstihdam Kalkanı Paketi hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunarak paketin yolda olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyurulan paket kapsamında 1 Ocak 2019 ve Nisan 2020 tarihleri arasında işini kaybedenler tekrar işe alınırsa işveren desteklenecek. Ayrıca 25 yaş altı ile 50 yaş üzeri vatandaşlar için yenilikler bulunurken bu kişilere iş imkanı sağlanacak ve esnek çalışma, yarı zamanlı çalışma modeli sunulacağı gibi buna katılan işverenlere teşvik verilmesi bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise önceki açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ocak 2019, Nisan 2020 arasında işsiz kalan vatandaşların yeniden iş sahibi olması , salgın öncesinden daha iyi bir istihdam seviyesine çıkmayı istiyoruz.

“DESTEK SAĞLAYACAĞIZ”

Korona nedeniyle KÇÖ alan ya da çalışanlarına ücretsiz izin verenlere normalleşmede destek sağlayacağız.

Salgın öncesinden daha iyi rakamlara ulaşmak için destek sağlayacağız.

“İLAVE İSTİHDAM”

İlave istihdam için teşvik sağlayacağız.

İş gücü piyasamızı daha da iyi yapacak hamleleri hayata geçireceğiz.

“25 YAŞ ALTI VE 50 YAŞ ÜSTÜ İSTİHDAM”

25 yaş altındaki gençlerin istihdamını gerçekleştirerek deneyim sağlatacağız.

25 yaş altındaki vatandaşlara ve 50 yaş üstündeki vatandaşlara istihdam sağlayacağız.

EYT YORUMU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 50 yaş üstüne istihdam açıklaması Emeklilikte Yaşa Takılanlar için bir yorumu da beraberinde getirdi. Bu açıklama kapsamında EYT’lilerin yeniden çalışma hayatına kazandırılması şeklinde yorumlandı.

Ancak bu konu hakkında net bir bilgi ve bir açıklama yok. EYT’liler hakkında bir açıklama yapıldığında veya bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler